Back to Top

Tvořivé dílny

Na jaké skvělé dílny se tedy můžete letos těšit?


Sport | Americké sporty

Maximální počet účastníků je 15
Vedoucí dílny Boone Tyson
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Boone praktikuje různé typicky americké sporty po celý svůj život a kromě toho působí posledních 9 let jako mentor a instruktor na sportovních kempech. Sport vedl na X-LARGE také loni.
Co budeme v dílně dělat?
Během týdne se pomocí soutěží, aktivit a výzev naučíme některé americké sporty – a budeme u toho mít hodně legrace.
Pro koho je dílna určena?
Tato dílna je určena všem, kteří chtějí protáhnout své tělo. Dílna je pro kluky i holky.

 


Dance | Tanec

Maximální počet účastníků je 12
Vedoucí dílny Bethany Tyson
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Už když se narodila, Bethany doslova vtančila na tento svět. O tanec se nejen zajímá, ale od dětství je v něm aktivní – účastnila se různých tanečních produkcí, dvě velké sama produkovala. Čtyři roky byla taneční instruktorkou na střední škole a na X-LARGE kempu vedla třídu tance celkem také pětkrát. Žije se svým manželem Boonem a dvěma psy v Texasu.
Co budeme v dílně dělat?
Letos budeme mít dílnu trochu zábavnější a zapojíme kreativitu a různé aktivity ke svému tanečnímu vyjádření. Naučíme se také choreografii s rozdílným mixem stylů pro Farewell Party.
Pro koho je dílna určena?
Dílna je určena výhradně dívkám, které baví tanec.

 


Kreativní deníky | Hand Lettering

Maximální počet účastníků je 10
Vedoucí dílny Jacqueline Vojáčková
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Jacqueline je sice nadšená hudebnice, ale v poslední době nejvíc relaxuje u tzv. Bullet Journal deníků a moderní kaligrafie. Vzhledem k jejímu nabouchanému rozvrhu je to skvělá cesta k tomu, jak se odreagovat a zároveň vše zvládnout.
Co budeme v dílně dělat?
V dílně budeme, jak jste z názvu určitě pochopili, vytvářet kreativní, malované deníčky, které jsou skvělými pomocníky při plánování a organizaci času. U jejich vyrábění se naučíme i základy moderní kaligrafie a pořádně vyždímáme našeho kreativního ducha! Necháme se inspirovat youtuberkami, které se vytvářením tzv. Bullet journal zabývají a k dispozici budeme mít spoustu krásných pomůcek a vychytávek, díky nimž budou naše deníčky zcela k popukání.
Pro koho je dílna určena?
Dílna je určena holkám, které rády kreativně plánují svůj čas. Nemusíte umět malovat, abyste si mohly vytvořit krásného pomocníka, dozvíte se tipy, jak malování obejít!

 


Kartónové inženýrství | Rozšiř své obzory s kartónem

Maximální počet účastníků je 10
Vedoucí dílny Erik Boehm
Počet volných míst: 5
Erik strávil své dětství se stavebnicí LEGO a používal svůj kreativní talent ke snění, navrhování a stavění. Jako rodič si užíval sledování svého syna se stejným talentem – ale u kartónu. Erik tak objevil, že s kartónem a pár pomůckami dokážeš postavit cokoliv.
Co budeme v dílně dělat?
Účastníci budou překvapeni funkčností strojů vyrobených z kartónu.
Pro koho je dílna určena?
Dílna není jen pro kluky, ale pro každého se srdcem mechanika a objevitele.

 


Kreslení komiksů

Maximální počet účastníků je 10
Vedoucí dílny Zdeněk Vavřina
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Zdeněk si od malička kreslil, což mělo za příčinu, že většina jeho sešitů byla spíš pokreslených než popsaných. Vystudoval ilustrace na FDU v Plzni a jeho největší vášní je kresba. Nejsnadnější způsob projevu je pro Zdeňka tužkou nebo štětcem a tuší na papíře. Při studiích se věnoval tvorbě komiksů a komiksových stripů, načerpal vědomosti a znalosti z tohoto oboru a touží je předat mladší generaci.
Co budeme v dílně dělat?
V dílně se naučíme zásady tvorby komiksu, zapracujeme na svých výtvarných dovednostech a každý si vytvoří vlastní komiksový strip.
Pro koho je dílna určena?
Dílna je pro každého, koho baví kreslit, malovat a nebojí se experimentovat – bereme holky i kluky.

 


Lego | Stavba města

Maximální počet účastníků je 10
Vedoucí dílny Láďa Zelený
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Když bylo Láďovi 5, dostal svoje první LEGO. Když nepobíhal na kurtu nebo s kamarády venku, tak seděl nad legem a stavěl vše možné i nemožné, od měst až po dopravní prostředky. Nejraději stavěl vlaky. Postupem času ubýval prostor trávit čas nad legem a převládal čas na kurtu  – Láďa se živí jako trenér tenisu. Letos si ale užije s vámi nad stoly plnými kostiček této legendární stavebnice.
Co budeme v dílně dělat?
Čeká nás různá zábava, která se točí okolo LEGA! Z lega budeme stavět jak podle návodů, tak kreativně vytvářet stavby na různá témata.
Pro koho je dílna určena?
Dílna je určena především pro kluky a holky, které baví lego a umění tvořit.

 


Craft

Maximální počet účastníků je 10
Vedoucí dílny Jana Ćmielová
Počet volných míst: 4
Jana svůj volný čas vždy ráda věnuje vytváření a vyrábění hezkých věcí. Ráda si sedá k šicímu stroji nebo bere do ruky štětec. Nebojí se kladívka, pilky nebo brusky. Se svými dvěma malými dětmi se momentálně věnuje pořádání tvořivých a dalších aktivit pro děti a jejich rodiče.
Co budeme v dílně dělat?
V dílně Craft budeme tvořit krásné věci z různých materiálů. K vyrábění využijeme dřevo, papír i látku. Svými výrobky můžeme ozdobit sebe, náš pokoj nebo je využít jako originální dárek. S námi se něco nového naučíte a něco krásného si odnesete.
Pro koho je dílna určena?
Dílna je spíše pro holky, které baví něco tvořit a nebojí se pracovat rukama.

 


Hudba | Kreativita a týmová práce pro pokročilé hudebníky

Maximální počet účastníků je 8 (z toho max. 2 zpěváci)
Vedoucí dílny Chiso Ndukwe
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Chiso je jednoduše hudebník celým srdcem. Od svého dětství vystřídal mnoho nástrojů – od klavíru, přes akustickou kytaru, bicí, basovou kytaru až po elektrickou kytaru, které se v současnosti věnuje nejvíce. Věří, že hudba jako umění je spojení talentu jednotlivce a souhry celého týmu.
Co budeme v dílně dělat?
Budeme se učit kultivaci vlastního talentu při vědomí svých silných a slabých stránek a budeme se učit hraní v týmu. V praxi budeme jamovat, hrát cover verze písní, skládat vlastní hudbu, budeme mít chvíle k zamyšlení i hodně legrace!
Pro koho je dílna určena?
Tato dílna je pro kluky i holky, kteří jsou středně pokročilí až pokročilí hudebníci a hře na konkrétní nástroj (nebo zpěvu) se věnují alespoň 3 roky, ideálně 5 let. Účastníci musí mít vlastní nástroj (v přihlášce specifikovaný), v případě elektrického nástroje si musí přinést i vlastní kombo. Nástroje si je možné nechávat v hlídaném a zabezpečeném studiu.

 


Cooking | Světová kuchyně

Maximální počet účastníků je 8
Vedoucí dílny Denisa Boehm
Počet volných míst: VYPRODÁNO
Denisa objevila pravé nadšení pro vaření po svém odstěhování do USA, kde ji její touha po českých receptech naučila nebát se experimentovat v kuchyni a vyrobit vše, po čem chuťové buňky touží.
Co budeme v dílně dělat?
V dílně vaření se pokusíme vytvořit autentické pokrmy různých zemí světa zaměřené na hlavní chod a dezert. Jestli rád vaříš a nebojíš se zkusit nové recepty, pak je to dílna pro tebe!
Pro koho je dílna určena?
Dílna je určena komukoliv, kdo má rád jídlo a chce přičichnout nejen k české kuchyni. Zkušenosti s vařením nejsou podmínkou, jen si prosím doneste svou vlastní zástěru.